Nesplácet půjčku se nevyplatí

Nesplácet půjčku se nevyplatí

Našlo by se spoustu chytráků, kteří by si napůjčovali od různých společností a bank miliony a pak s nimi vesele zmizeli v zahraničí. Jenže tak jednoduché to není. A přesvědčíme vás, že nesplácet půjčky se opravdu nevyplatí. Dnes si může půjčit takřka každý. Obvykle pro to stačí jen plnoletost a české občanství a mnoho nebankovních společností vám rázem půjčí tisíce, ale i desítky tisíc korun. Jenže i když v případě zájmu o rychlé nebankovní půjčky nemusíte často dokládat své příjmy ani se nikdo nezajímá o vaše předchozí dluhy a mnohde jsou půjčky bez registru, přece jen splácet musíte.

Jinak se se zlou potážete.

Banky chvíli počkají

Kdo si půjčí od banky a nechtěl by splácet, nedopadne dobře. Ale pořád to nebude tak zlé, protože jde o velké, mezinárodní společnosti, které jsou ochotné s nějakou tou splátkou občas počkat. Jenže když poctivě splácíte, mohou se vám po čase snížit úroky. A pak si můžete půjčit znovu. Pokud meškáte, ničeho takového se nedočkáte. A nedej bože, abyste nespláceli třeba hypotéku, pak dokonce hrozí, že přijdete o dům či byt. A podobné je to třeba s leasingem na auto.

Ověřený účet i jméno

Když zajdete do nebankovní společnosti, nemusíte často podepisovat smlouvu a vše probíhá online. I takzvané rychlé nebankovní půjčky na nižší částky 1 000, 2 000, 5 000, 7 500, 10 000, 12 500 a také 15 000 Kč ale mají svá rizika. Společnosti se jistí hlavně tím, že než vám peníze pošlou, ověří si váš bankovní účet a zda jste skutečně jeho majitelem. Díky tomu si ověří i vaši totožnost. Takže jim nemůžete jen tak zmizet. A pokud nebudete poctivě splácet, může se stát, že váš dluh předají exekutorům a ti už si na vás došlápnou. I když se z toho dostanete se zdravou kůží, tatáž společnost už vám víckrát nepůjčí a rozhodně u ní neuspějete s žádostí o vyšší úvěr. Ten dostávají jen poctivě platící klienti. A ještě horší bývá, pokud si půjčíte a zaručíte se nemovitostí – u nebankovní společnosti často stačí opozdit se s jedinou splátkou a můžete přijít o celý dům. Proto se vždy vyplatí splácet.

DALŠÍ PŮJČKY: