Nenaruší půjčka váš rodinný rozpočet?

Rychlé nebankovní SMS online půjčky

Je rozumné vzít si půjčku? Nezničíte tím třeba celou rodinu a neuvrhnete ji do dluhů, které všichni budou splácet do konce života? To jsou otázky, které si pokládá většina lidí, kteří se ocitli ve finanční nouzi. Jak to tedy je?

Zřejmě každý už si domyslí, že půjčky musejí vaše rodinné finance nějakým způsobem ovlivnit. Ale je otázkou, jestli pozitivně nebo negativně. Kdo je úplně bez peněz a potřebuje rychle finance na nový domácí spotřebič nebo chce rodinu vyvézt do zahraničí na dovolenou, na kterou ale nemá, nemá na výběr. Může využít nebankovní půjčky a peníze mít během pár hodin doslova v ruce. Jenže když nákupy a kratochvíle skončí, přichází splácení. A není dobré ho zanedbávat.

Rychle, ale draze

Pokud má někdo nízké příjmy a nedokáže z výdělku vyjít ani do příští výplaty, nic jiného než půjčka mu nejspíš nezbývá. Protože nová práce s vyšším platem se hledá jen těžko. Pak se ale musí počítat s pravidelnými měsíčními splátkami. Ty váš rodinný rozpočet mohou silně ovlivnit, ale vždy záleží na tom, kolik si půjčíte, s jakými úroky, RPSN a dalšími poplatky. Kdo využije takzvané rychlé půjčky neboli půjčky před výplatou, může si vzít jen malou částku, kterou nebankovní společnosti vrátí po další výplatě. Tehdy je ale třeba počítat s poměrně vysokými jednorázovými poplatky. I tak je to ale řešení, které rodinný rozpočet až tak moc nezatíží.

Pomůže konsolidace

Leckteré nebankovní společnosti nabízejí i takzvané půjčky bez registru, kdy půjčují také lidem zatíženým exekucemi nebo těm, co už mají dluhy. Nová půjčka může pomoci krátkodobě vyspravit rozpočet a pomůže se splácením starých dluhů. Ale je nutno počítat, že i tyto peníze musíte vracet.

Ten, kdo dluhy nemá, ale zato už má několik úvěrů a jejich splátky se šplhají do nebeských výšin, může zase využít konsolidace půjček – tedy sjednocení dosavadních úvěrů pod jeden jediný, zastřešující. Ten má často nižší splátky i úroky a dál je pak nutné platit už jen tento zkonsolidovaný. Možností, jak ušetřit a nenechat se půjčkami zničit, je tedy řada.

DALŠÍ PŮJČKY: