Nejlevnější povinné ručení auta a motocyklu online srovnávač

Nejlevnější povinné ručení auta a motocyklu online srovnávač

Mít automobil dnes není nic neobvyklého. Je stále více lidí, kteří ho samozřejmě vlastní. K tomu se ale váže jedna důležitá povinnost. O jakou konkrétně jde? Samozřejmě o nutnost sjednat si povinné ručení. To je dnes nařízeno zákonem a slouží především k finanční ochraně. Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (auta, motocyklu), jak se tato pojistka oficiálně nazývá, je zde hlavně proto, aby z ní byly hrazeny škody, které způsobíme ostatním.

Opravu našeho auta nám sice nezaplatí, ale máme jistotu spojenou s tím, že způsobené škody nebudeme hradit z naší kapsy. V opačném případě je zde proto, že z pojistky viníka jsou zaplaceny ty škody, které nám způsobí. I to je důvod, proč je povinné.

Kdy je třeba ho mít?

Samozřejmě kdykoliv, kdy s motorovým vozidlem vyjedete na silnice. Je totiž povinné nejenom u osobních automobilů, ale i u těch nákladních, nebo u motocyklů. Stejně tak musíme říci, že případná jízda bez pojistky může být trestána. A to nejenom policejní hlídkou, které se nemůžeme prokázat. Pokuta nám hrozí i taková, kdy jsme povinni hradit příspěvky do fondu nepojištěných. Ty dnes mohou činit desítky nebo stovky korun denně. Tedy více, než stojí nejdražší pojistka. Dále se také vystavujeme riziku toho, že vlivem jízdy bez pojistky budeme případné způsobené škody hradit logicky ze svého. A i to je velké negativum. Srovnání (porovnání, kalkulačka) cen povinného ručení je online.

Jak vybrat to pravé?

Dnes nabídnou povinné ručení téměř všechny komerční pojišťovny na našem trhu. S tím souvisí to, že si můžeme vybrat třeba podle konkrétní ceny. Čím levnější, tím pro nás výhodnější. Cenu navíc ovlivňuje i námi získaný bonus. Jak na nejlevnější povinné ručení a získání bonusu? Stačí jenom jezdit bez nehod. Hledět je ale dobré také na výši konkrétních pojistných limitů. Zde myslíme primárně na to, že čím jsou vyšší, tím větší škody dokážou zaplatit. Dnes ale může povinné ručení nabídnout také různé bonusy. Patří sem třeba pojištění čelního skla, nebo asistenční služby. Ty mohou být v rámci pojistky zcela zdarma.