Moneta Money Bank – půjčka

Moneta Money Bank - půjčka

Kdo by neznal sympatického perského kocoura, jenž je už dlouhá léta reklamní tváří Monety, dříve také GE Money Bank? Jeden z nejoblíbenějších českých bankovních domů obstál v ostré konkurenci a poté, co se delší dobu v médiích přetřásalo i plánované spojení s Air Bank, zatím stojí stále ještě jako samostatná jednotka. Pojďme se proto podívat na jeho možnosti, pokud jde o úvěry. Osobní účty nebo konta pro podnikatele, hypotéky, možnosti spoření a různorodých forem pojištění je dnes již samozřejmostí, ale co klasické půjčky?

Vychází vstříc například i živnostníkům

Osobní Expres půjčka, jak zní nejnovější nabídka od této banky, začíná na sympatických číslech. V ideálním případě se totiž může žadatel dostat až na 3,5 % ročně (RPSN činí 3,6 % p. a.), což je na malý český trh skutečně atraktivní cifra. Půjčka Moneta Money Bank se obejde bez administrativy přímo na pobočce. Postačí jen dva doklady totožnosti a mobil, takže celá transakce je velmi jednoduchá. Pokud do banky nepůjdete osobně, ušetříte zhruba třináct stokorun za poplatek, který se váže k osobnímu jednání na pobočce, takže si cestu sem dobře promyslete. Je opravdu tak nutná a nezbytná, jako ještě třeba v devadesátých letech, kdy vysokorychlostní internet nezavítal ještě zdaleka do všech obcí?

O tom, jaká půjčka Moneta Money Bank čeká právě na vás, zjistíte víc už na oficiálním webu, kde si na kalkulátoru ověříte své aktuální možnosti. Jaké jsou základní parametry? Jak dlouho je možné celý úvěr splácet a kolik peněz lze čerpat? V základní variantě – Expres půjčce na cokoliv – je řeč čísel hodně přívětivou, posuďte nakonec sami.

• 5 tisíc korun jako minimum a celých 800 tisíc jako maximum. Jak vysokou sumu tedy chcete?

• Splátkový kalendář může trvat tři měsíce (zvláště u menších úvěrů), ale klidně až deset let.

• Přehledná čísla hned v kalkulačce – víte o RPSN, úrocích, celkové splatné částce a detailech.

Půjčka je v této variantě naprosto na cokoliv, tedy neúčelová – neptá se na nic, co by znamenalo zdržení a už vůbec nečekejte opravdu zvědavé otázky, které by byly takříkajíc „na tělo“. Naopak, v Monetě se dočkáte transparentního přístupu, což z ní dělá jednu z těch vůbec nejoblíbenějších českých bank. Mimochodem, správa půjčky je zdarma a poplatek za poskytnutí úvěru při online jednání je také na nule, ale předčasné splacení jistiny nebo mimořádná splátka znamená jistý výdaj, a to nanejvýš 0,5 % či 1 % z celkové sumy. U půjček nad půlmilionovou hodnotu je nutný spolužadatel.

Rychlý online úvěr pro živnostníky

K dispozici je také půjčka určená primárně pro OSVČ, kdy je v základní nabídce až půl milionu korun bez předložení daňového přiznání, stačí jen uvést přibližný roční příjem bez dalšího složitého papírování, které je pro živnostníky mnohdy zcela zbytečnou časovou zátěží. Mimochodem, nabídka je pouze pro ty, kteří mají aktivní IČ přinejmenším dvanáct měsíců. Opět se obejdete bez návštěvy pobočky a poplatek je na nule, tedy pokud se dohodnete online – sjednávání na pobočce by se ostatně opět velmi významně prodražilo.

Půjčka Moneta Money Bank pro OSVČ je až do hranice 2,5 milionu korun, pro malé firmy je připravena až dvojnásobná částka. Dokládat účel není nutné a půjčka je neúčelová, může tedy jít přímo do firemního vybavení, rekonstrukce, expanze na jiné trhy a tak podobně, toto v bance nebude nikdo zvláště posuzovat. Schválení podnikatelské půjčky do patnácti minut? Jistě, žádné dlouhé zdržení zde nehrozí, a i v bankovním prostoru se na odpověď nečeká, na rozdíl od dřívějška.

Půjčka na nové auto aneb do třetice

Připravena je také půjčka určená primárně na nákup automobilu. Do kalkulačky pak stačí zadat cenu vozu, informovat o tom, kolik můžete složit dopředu a jak dlouhý by měl být ideální splátkový kalendář. O úrokové sazbě se dozvíte obratem, takže budete mít jasný přehled o tom, kolik byste vlastně zaplatili.

SROVNÁNÍ PŮJČEK: