Moneta Money Bank – znáte ji?

Moneta Money Bank - znáte ji

Dříve byla známá pod jmenovkou GE Money, nicméně v roce 2016 se z ní stala MONETA Money Bank. Název se už vžil, i když původní název GE Money Bank platil jedenáct let. Poprvé se tato značka na tuzemském trhu objevuje jako GE Capital Bank, a to ještě před přelomem tisíciletí, konkrétně v roce 1998. Značka navazuje na legendární Agrobanku, sídlo MONETY bychom hledali ve Vyskočilově ulici v Praze. Generálním ředitelem je Tomáš Spurný, jenž v této funkci působí už od roku 2015. A co dalšího můžeme o této bance říci? Zajímají vás majitelé? Je to JPMprgan Chase, BlackRock nebo Goldman Sachs, majitelů MONETA Money Bank je poměrně dost, přitom největší balík akcií drží právě první jmenovaná společnost – a je to „pouhých“ 6 %.

Běžný účet aneb online a bez podmínek

Je zdarma a můžete si jej založit online, s podobným nápadem přišla ostatně MONETA Money Bank jako první v ČR, bylo to už v roce 2017. Vedení účtu je zdarma a bez podmínek, to platí jak pro tzv. okamžité platby, tak i online Směnárnu. Bohatá síť bankomatů, která je v ČR jedna z nejrozsáhlejších, nabízí celkem 550 míst k výběru. Bezplatné to ale bude i z přístrojů jiných českých bank, výhoda platí i v zahraničí. Nabízí se dokonce i možnost čísla účtu na přání, pokud tedy vaše volba splní základní parametry. Připravena je kupříkladu také mobilní aplikace Smart Banka, která je v tuzemsku jednou z nejoblíbenějších variant svého druhu. MONETA přináší i účet speciálně pro podnikatele a také kreditní kartu pro OSVČ, která umožní zajímavý cashback. Připraven je dětský účet nebo účet pro SVJ.

A jak je to s půjčkami?

MONETA Money Bank má pro své klienty připravenu Půjčku na cokoliv, kterou lze sjednat i online bez návštěv pobočky. Peníze do pěti minut, a to v rozmezí pěti tisícovek a půl druhého milionu se splatností 2 roky až 9 let, to jsou základní mantinely, která si tato banka přichystala pro nové, ale i stávající klienty. Rychlý úvěr pro živnostníky zajistí až půl milionu bez papírování, k dispozici je také Půjčka na nové auto a Kreditní účet, který zajistí 300 tisíc korun a garantovaný úrok ve výši 12 procent.

Hypotéka také pro živnostníky

Protože je MONETA bankou, která cílí i na OSVČ, má připravenu speciální variantu hypotečního úvěru, jenž je šit na míru právě živnostníkům. Hypotéku klasickou je pak možné sjednat plně online bez nutnosti návštěvy pobočky, což je i na dnešní dobu velmi moderní mechanismus. Garance úroku na šedesát dnů při koupi nemovitosti, to je číslo, které je proti konkurenci mezi českými bankami také poměrně vysoko. K dispozici je až 30 milionů na 30 let, samozřejmě ale záleží na bonitě klienta, jíž je nutné pečlivě posoudit. V reálu tedy bude maximální možná částka pro většinu klientů výrazně nižší. Živnostenská hypotéka nabízí úvěr až 80 % z ceny nemovitosti, splatnost 30 let a možnost mimořádné splátky každý rok až 25 % z celkové vypůjčené sumy. Hypotéka pro živnostníky je určena široké veřejnosti, zaručen je individuální přístup. Americká hypotéka nebo refinancování je též v základu.

Spořicí účet? Ano, jak ten běžný, tak i ten pro podnikatele, jenž nabízí zajímavé zhodnocení bez omezení vkladu. Stavební spoření se státní podporou, termínované vklady s minimálním vkladem 40 tisíc korun, to vše jsou další produkty, které MONETA Money Bank nabízí ve světě spoření a investic. Počítá se také se zájemci o podílové fondy či doplňkové penzijní spoření. Připravena je i pestrá paleta pojištění. Cestovní, životní, úrazové a pojištění schopnosti splácet, klidně i v jednom rozsáhlém balíčku. Počítat můžete také s pojištěním právní ochrany, která nenabízí každá banka na trhu.

SROVNÁNÍ PŮJČEK: