Lichva aneb půjčovat se bude vždy

Lichva aneb půjčovat se bude vždy

Spousta lidí je ochotna půjčit si, i když přeplatí obrovské, klidně i několikanásobné částky. Lichvářů, kteří půjčí peníze, je v Česku spousta a je snadné se jim chytit na lep. Proto je dobré znát několik pravidel, jak se nezaplést s vydřiduchy a lidmi bez skrupulí. Ti, kteří se ocitnou v nouzi a nutně potřebují klidně i jen pár tisíc korun, si často půjčují od nepoctivců a lichvářů.

Jsou v takové situaci, že je jim to jedno. Ale do chřtánu podvodníků a podvodných společností je často ženou i banky – když je odmítnou, nemají jinou možnost než vybrat si nebankovní půjčky, které mohou být velmi nevýhodné. Ale jiné řešení v tu chvíli na první pohled neexistuje.

Kde začíná lichva

V Česku je řada nebankovních společností, jejichž půjčky jsou na hranici lichvy. Ta se podle nejnovější novely objevuje ve chvíli, kdy se požadovaný úrok blíží 100 procentům. Což na první pohled skoro nikde neuvidíte, protože kdo by si pak půjčoval? Jenže pak k tomu můžeme připočítat skryté poplatky, RPSN, které se klidně pohybuje až v hodnotách okolo osmi tisíc procent, a jsme rázem na neuvěřitelných částkách. A kdo pečlivě hledá, může najednou také zjistit, že společnost, od které si právě na nekřesťanský úrok půjčil pár tisíc z rychlé půjčky, má sídlo například na Seychelách. Proč asi? Proto je nutné dávat si vždy pozor.

U RYCHLÝCH RESPEKTIVE KRÁTKODOBÝCH PŮJČEK (SPLACENÍ DO 30 DNÍ) JSOU DŮLEŽITÉ POUZE INFORMACE O POPLATCÍCH A ÚROCÍCH! RPSN U TAK KRÁTKODOBÝCH PŮJČEK VŮBEC ŘEŠIT NEMUSÍTE. RPSN JE SMĚRODATNÉ U DLOUHODOBÝCH PŮJČEK NAPŘ. NA 1 ROK A VÍCE.

Lidé si půjčují i tak

Smutné je, že i když je všude spousta varování a lichva je i zákonem zakázaná, vždy se najde dost zoufalých jedinců, kteří kývnou na jakoukoliv nabídku. To, že přeplatí několikanásobně víc, je v tu chvíli nezajímá. A zvlášť ošidné je to pro ty, co kývnou na půjčky bez registru, protože už jsou někde pravděpodobně zadlužení. Proto než si cokoliv objednáte a odsouhlasíte, pečlivě čtěte obchodní podmínky, nehrňte se bezhlavě do zdánlivě výhodných úvěrů a hledejte společnost, které můžete důvěřovat. Jen tak nespadnete do ošidné dluhové pasti a nestáhnete s sebou celou svou rodinu.

MEZI NEJLÉPE HODNOCENOU ÚVĚROVOU SPOLEČNOST PATŘÍ ZCELA NEPOCHYBNĚ ZAPLO.

DALŠÍ PŮJČKY: