Komerční banka – půjčka

Komerční banka - půjčka

Zavedená banka, která je na českém trhu už od devadesátých let a není snad nikdo, kdo by ji neznal. Počtem klientů je jedna z nejvyšších, i když je pravda, že nástup nové bankovní vlny po roce 2010 s těmito čísly zahýbal nejen u KB, ale i u dalších bankovních domů. Jaké jsou parametry úvěru u této banky, která se jinak prezentuje také možnostmi spoření, investic, pojištění a osobních či také podnikatelských účtů? Kolik si lze půjčit a jaké jsou konkrétní podmínky, se kterými se zkrátka musí bezpodmínečně počítat?

Několik různých variant aneb řešení pro všechny

Konsolidace půjček, klasická spotřebitelská půjčka, ale také půjčka určená primárně pro studenty a mladistvé, která slouží hlavně na výdaje spojené se školou. Půjčka Komerční banka tak má několikero různých podob, pojďme se tedy nejprve věnovat klasické osobní půjčce, se kterou si lze přijít až na částku 2,5 milionu korun – a pozor, úroky přitom startují na sympatických 3,8 %, což na současném tuzemském trhu navíc není právě novinkou a raritou. Naopak, snad všechny banky šly s úrokovými sazbami notně dolů!

Splacení kdykoliv a bez sankcí, pokud k tomu bude příležitost. Dohoda o tomto spotřebitelském úvěru může padnout nejen na kamenné pobočce, ale také online, což samozřejmě mnohým ušetří spoustu času. Je však pravdou, že oficiální zdroje informují o půlhodině strávené osobním jednáním, což jistě není příliš velké zdržení oproti online prostředí. A co třetí varianta, existuje? Ale jistě, klienti Komerční banky mohou požádat rovnou ve svém internetovém bankovnictví, což je zřejmě vůbec nejjednodušší variantou.

S touto nabídkou naprosto na cokoliv

Půjčka Komerční banka ve výši až dva a půl milionu korun je neúčelová, jinými slovy tedy může být určena naprosto na cokoliv. A nabízí také značnou variabilitu, vždyť minimální částka pro úvěr je deset tisíc korun. Kolik tedy potřebujete? Rozmyslete si vše sami, v klidu domova. Kalkulačka na webu KB vám také napoví, jak vysoká by mohla být měsíční splátka úvěru a bude kalkulovat také pojištění. Zatímco zpracování a vyhodnocení žádosti o úvěr je zde zpoplatněno pětistovkou, další obvyklé položky jsou už zdarma a bez poplatků. Není ovšem standardem u českých bank, aby byl vůbec účtován nějaký podobný poplatek.

Optimální půjčka, která je také v nabídce KB, se primárně zaměřuje na konsolidace – půjček, úvěrů, kontokorentů nebo kreditek, bez ohledu na to, u kterého českého bankovního či nebankovního poskytovatele byla v minulosti podepsána dohoda. Sloučení půjček až do hodnoty 2,5 milionu korun nabízí značné možnosti všem klientům.

A co vlastně půjčka pro studenty?

Studentská půjčka přináší až 600 tisíc korun, a to bez ohledu na to, zda půjde o financování českých studií nebo snad semestrů strávených v zahraničí na nějaké z prestižních evropských či světových univerzit. Úroková sazba této půjčka startuje také na hranici 3,8 % a podobně jako u jiných českých bank, i tady půjde jen o placení úroků v době studia – jistinu můžete splácet až tehdy, kdy si najdete první stálé zaměstnání. Půjčka Komerční banka tak má několikero různých podob a přijde vhod tedy nejen žadatelům z řad zaměstnanců. Jde o klasickou českou banku patřící do trojlístku společně s ČSOB a Českou spořitelnou, která na trhu působí jasně nejdéle.

SROVNÁNÍ PŮJČEK: