Komerční banka – znáte ji?

Komerční banka - znáte ji?

Patří do trojlístku tradičních bank, který přežil novou vlnu v podobě Fio, Air Bank a dalších známých značek. Když se dnes řekne Komerční banka, její klienti vědí, na koho se mohou spolehnout. Jde o bankovní dům, za nímž v současnosti stojí francouzské konsorcium Société Générale, má přes osm tisíc zaměstnanců a sídlí v Praze v ulici Na Příkopě.

Jeho reprezentantem je hlavně Jan Juchelka, jenž bankéř a manažer, který je v čele představenstva KB od roku 2017. Co zajímavého tedy banka přináší svým klientům? Sedminásobní Banka roku ví, jak zaujmout a má síť více než dvou stovek poboček. V provozu je dnes také přes 800 bankomatů. A dceřinou společností je třeba oblíbená Modrá pyramida.

Nabídka bankovních účtů je velmi široká

Komerční banka má připravenou celou řadu produktů, a to už jen v sekci osobních účtů. Základní verze Můjúčet je zdarma, lze si ale přikoupit další varianty. Třeba MůjÚčet Gold za 169 Kč nabídne zlatou debetní kartu, a navíc i prémiové cestovní pojištění. Top Nabídka, což je nejlepší z možností v portfoliu KB, přináší i výběry zdarma po celém světě a dvě zlaté karty či prémiovou Platinum Visa. Samozřejmostí je online asistent, k dispozici je finanční rezerva až 60 tisíc korun, a to na cokoliv pro majitele účtů.

Bankovní účty je možné sjednat za několik minut online formou, v nabídce nechybí ani verze určené pro studenty a děti. Spořicí účet Junior je vhodný i pro novorozence, MůjÚčet Junior je pro děti mezi 6 a 15 lety. Milým bonusem je vlastní design na platební kartě bez poplatků, děti si tedy mohou plně přizpůsobit, jak bude jejich karta vypadat navenek.

Půjčky s KB nabízí pestré možnosti

Konsolidace půjček, kontokorentů i kreditek, to vše až do souhrnné výše 2,5 milionu korun. Stejný limit má i klasická osobní půjčka, jíž lze s Komerční bankou splatit kdykoliv bez dalších sankcí. V rámci studentské půjčky lze získat až 600 tisíc korun, KB tedy myslí opravdu na všechno. Tento druh úvěru také není omezen jen na české vysoké školy, ale může posloužit i ke studijním létům v zahraničí. V nabídce nechybí ani půjčka na udržitelné technologie, které nabídnou solární panely nebo různé další věci přívětivé k přírodě.

Speciálním odvětvím jsou u Komerční banky hypoteční úvěry. Co přesně nabídnou? Americká hypotéka až do výše 10 milionů, úvěr je až do 70 % hodnoty nemovitosti. Pokud si ještě nejste jistí, můžete využít Hypotéku bez nemovitosti, kdy lze po předjednání vybírat bydlení až po tři roky. Nechybí ani Hypotéka 2v1, tedy nejen přímo na koupi bydlení, ale i na vybavení bytu.

Jak se spoří s Komerční bankou?

Termínované vklady s minimálním vkladem už od pěti tisíc korun, zajímavé úrokové sazby, ale také Spořicí účet Junior, jenž je zvýhodněný úrokovou sazbou až do hodnoty stotisícového vkladu, to je základní nabídka Komerční banky, pokud jde o spoření. Zajímavé jsou i možnosti, pokud jde o různé investice. Připraveno je jednorázové i pravidelné investování nebo program zvaný Investiční manažer, kdy se o vaše portfolio postarají zkušení makléři. Investovat se může již od pětisetkoruny měsíčně, což je pro mnoho začínajících investorů přijatelné schéma.

V neposlední řadě nabízí KB i možnost pojištění – životní pojištění, ale i cestovní pojištění a v neposlední řadě i pojištění majetku. Rizikové životní pojištění i pojištění schopnosti splácet, to vše v jedné nabídce. Vlajkovou lodí Komerční banky je potom investiční ŽP, které nese poetický název Vital Invest. Sečteno a podtrženo, nabídka jedné z trojlístku tradičních českých bank je velice široká a zaujme snad úplně všechny generace. Stačí se jen a pouze dobře rozhlížet!

SROVNÁNÍ PŮJČEK: