Jak vybrat půjčku a na co si dát pozor? Je to jednoduché.

Rychlé nebankovní SMS online půjčky

Na trhu je nepřeberné množství bankovních i nebankovních společností, které nabízejí zdánlivě ty nejvýhodnější půjčky. Jak ale poznat tu nejlepší, nejpoctivější a nejvýhodnější? Než si vezmete úvěr, je třeba rozmyslet si několik základních faktorů. První je, jestli se vám vyplatí využít bankovní nebo nebankovní půjčky.

Ta první je výhodnější v případě, že potřebujete větší, až několikamilionový úvěr, a jste pro banku solidním partnerem. Pokud vám odmítne půjčit, je možné využít druhý typ.

Rychle, ale málo

Jestliže potřebujete jen menší obnos v řádu několika tisíců korun, můžete využít takzvané rychlé půjčky, při níž dostanete peníze často už do hodiny. Jedná se většinou o krátkodobé půjčky před výplatou, které se pohybují v nižších částkách a jejich doba splatnosti bývá maximálně měsíc. V takovém případě počítejte s drobnou nevýhodou, a tou jsou relativně vysoké poplatky. Ty ale už předem vidíte na kalkulačce na stránkách různých úvěrových společností, proto pak nejste překvapeni. Ale při častějším půjčování a pravidelném splácení si obvykle můžete dobu splatnosti několikrát prodloužit a půjčit si i více. Leckteré nebankovní společnosti navíc nabízejí půjčky bez registru, při kterých se nezajímají o vaše dřívější ani současné dluhy nebo o to, zda je na vás vedeno exekuční řízení.

Pozor na RPSN

V případě, že si půjčujete větší částku v řádu desetitisíců nebo statisíců, není to už tak rychlé. A je třeba dávat si i pozor na RPSN, úroky a skryté poplatky. To vše vás pak může při splácení nemile překvapit. Je dobré i vyhýbat se společnostem, které chtějí ručit vaší nemovitostí – tam se stačí jednou opozdit se splátkou a často pak bojujete o střechu nad hlavou. V případě, že si půjčujete opatrně, pečlivě vybíráte a předem počítáte, nemůže vám ale nic hrozit.

DALŠÍ PŮJČKY: