Jak poznat poctivou půjčku?

Jak poznat poctivou půjčku

Nabídky mohou být různé, úvěry se na trhu liší. Měli byste mít jasno, že ten, o nějž nyní žádáte, je poskytován transparentní společností. A jak ji odlišit od té, která není tak poctivá, jak se na první pohled zdá? Nejde o detaily, ale všímat si musíte všech indicií, které mohou leccos napovědět. Když nenajdete dostatek informací v internetovém vyhledávači nebo díky médiím, je to pomyslný varovný prst a měli byste zbystřit. Opravdu férová firma se totiž za nic neskrývá a ví, že je nejdůležitější dobře se prezentovat potenciálním klientům.

Webová prezentace napoví rozhodně dost

Pokud se ptáte, jak poznat poctivou půjčku, odpověď může být poměrně široká. Podívejte se hlavně na to, jak se poskytovatel prezentuje. Pokud nešetří na webových stránkách, zapojí i TV reklamu nebo se objevuje v tištěných médiích a obecně je o něm slyšet, vše je zřejmě v pořádku. Když se ale setkáte s nováčkem, o kterém není možné najít žádné relevantní zprávy a vyhledávače jsou na informace skoupé, potom se raději se svou žádostí o půjčku nasměrujte jinam – samozřejmě ve svém vlastním zájmu.

Férový poskytovatel se také dopředu zmíní, kolik by vaše půjčka stála – tedy, jinak řečeno, o jak velkou částku byste přeplatili jistinu. Skryté poplatky totiž nejsou dobrou vizitkou, transparentní firma vám vždy předloží přesná čísla, která poslouží jako nezávazná kalkulace. Kývnete nebo si naopak řeknete, že ještě počkáte, případně se obrátíte jinam? Možností je hodně a pamatujte, nikdy se nenechejte do ničeho nutit, zvláště pokud je vám konkrétní nabídka nějakým způsobem podezřelá.

Poctivá půjčka má za sebou historii

Tisíce spokojených klientů, kteří se o své pocity nebojí rozdělit? Pokud najdete i ve svém okolí někoho, kdo má pozitivní zkušenost a během krátké chvilky strávené u PC najdete i dostatek kladně laděných referencí, není potom zřejmě o čem diskutovat. Firma je známá a má také dobrou historii, takže v ní můžete s klidem vložit svou důvěru. Společností, které nabízí půjčky, bychom našli na českém trhu desítky a je pravdou, že se mohou hodně lišit i v úrokových sazbách.

Dobře si v každém případě prověřte RPSN, což je roční procentní sazba nákladů. Díky ní rozeznáte, kde čekají skryté poplatky a kde naopak je vše takové, jak se na první pohled zdá. Nenechávejte nic náhodě, raději si vše pořádně pročtěte a chtějte smluvní podmínky vysvětlit dopodrobna. Ten, kdo nemá tajnosti, vám všechno rád rozebere. Chce totiž důvěru klientů a ví, že je to vlastně poměrně křehká věc.

SROVNÁNÍ PŮJČEK: