Jak pomoci rodinnému rozpočtu? Půjčka do výplaty nebo odklad splátek

Jak pomoci rodinnému rozpočtu - Půjčka do výplaty nebo odklad splátek

Nestíháme vyjít s penězi. Ano, až polovina českých domácností nedokáže uspořit ani korunu a naopak, mnohdy se zadlužuje. Proč? To je otázka, na kterou není jednoznačná a jednoduchá odpověď, protože každý má důvody někde jinde. Nižší finanční gramotnost nebo prostě jen smůla, díky které se nahromadí nečekané výdaje a pak je rodinný rozpočet hodně napjatý. Jak bychom mu tedy mohli ulevit? Cest je samozřejmě poměrně dost a s hledáním řešení bychom neměli v žádném případě otálet.

Odklad splátkového kalendáře o několik měsíců

V roce 2020 k němu docházelo z důvodů souvisejících nějakým způsobem s událostmi ve světě, pandemie koronaviru překvapila mnoho finančních trhů a samozřejmě i miliony spotřebitelů splácejících úvěry. Odklad splátek je vždy individuální a samozřejmě záleží i na vaší platební morálce v minulosti. Banka určitě neschválí nijak snadno podobný požadavek někomu, kdo očividně jenom zneužívá situace. Musí jít o problémy, které skutečně vznikají v souvislosti s různými nařízeními vlády, nezaměstnaností a podobně.

Hrozí však, že i když banka odkladu vyhoví, klient neujde negativnímu záznamu v úvěrových registrech. To by pak do budoucna mohlo znamenat ztíženou situaci při sjednávání jiných půjček. Vypůjčitel by se musel přesvědčit, že klient na splátkový kalendář má.

Odklad splátek tedy samozřejmě je možné využít, většina bank je ochotná jednat, ale musíte si dát dobrý pozor na nastavené podmínky, abyste si do budoucna zbytečně neuškodili. Nepřišli jste o práci nebo nemáte jinak finanční problémy? Pak není důvod nesplácet pohledávky tak, jako dříve. Alespoň je pak budete mít dříve za sebou…

Krátkodobá půjčka není univerzálním řešením

Pokud máte finanční tíseň, pozor! Uvažujte nad všemi okolnostmi a půjčku si berte jen tehdy, když ji opravdu potřebujete. Musíte mít jasno v tom, že všechno bude v pořádku a splátkový kalendář naopak nezpůsobí ještě více škody než užitku. Při rozvažování o krátkodobém úvěru nemusíte nikam spěchat, už jen proto, že jeho případné vyřízení může být i otázkou minut. Jakmile vyplníte formuláře, budete informováni o přijetí žádosti – a poté i o jejím schválení. V nebankovní sféře totiž jde vše poměrně rychle.

SROVNÁNÍ PŮJČEK: