Jak nenaletět lichvářům? Čtete smlouvu, nedávejte peníze předem a sledujte RPSN

Jak nenaletět lichvářům Čtete smlouvu, nedávejte peníze předem a sledujte RPSN

O různých finančních problémech mnohých lidí se dozvídáme doslova každý den. A určitě se není čemu divit, jelikož mnoho lidí nejenom, že naletí podvodníkům, ale naletí především lichvářům. Rozhodně není špatné, půjčit si peníze, a to ať už se jedná o půjčky před výplatou, nebo standardní úvěr. Je však důležité, u koho si je půjčit. A proto je tím nejdůležitějším aspektem to, prověřit si jméno dané osoby, nebo společnosti, od které peníze žádáme a zjistit, zda daná osoba není známý lichvář. Díky internetu je to více než snadné, protože negativní reakce se velmi rychle šíří.

Důkladně si přečtěte smlouvu

A ačkoliv lichvář pouze slibuje a slibuje, ne vždy platí, že to co říká, je uvedeno také ve smlouvě. I pokud hledáte půjčky ihned, a potřebujete peníze co nejdříve, věnujte čas smlouvě. A i přes poměrně výhodné úroky se může stát, že v případě zpoždění budeme muset platit několika tisícové poplatky, nebo dokonce vrátit ihned celou částku. A pokud to neuděláte, výrazně se zvýší. I to jsou praktiky současných lichvářů, proti kterým je vhodné se bránit, a nepodepisovat nic, s čím člověk nesouhlasí.

Jejich nabídky jsou často velice lákavé

A abyste takové osoby dokázali rozeznat, často mají jedno společné. Mají až nápadně výhodné podmínky půjčení. Tím je myšleno třeba to, že nabízí půjčky bez doložení příjmů, a to až v řádech několika set korun, a to bez zajišťování nemovitosti, ručitelů, nebo dalších podmínek. V principu se z toho však vyklube velmi riziková nabídka, kterou je dobré odmítnout. Zvláště v případě, že jsou vyžadovány jakékoliv platby předem. Žádná slušná společnost či jednotlivec si nebere žádné peníze předem! Od renomovaných společností jsou však dané nabídky, nebo i půjčky bez registru většinou férové, jelikož jsou nabízeny i adekvátní částky.

Nejenom úrok, ale i RPSN

A čím je lichvář charakteristický, to je nevýhodnost jako taková. I pokud se vám zdá úrok příznivý, může být nepříznivé RPSN, a tak z půjčky několika desítek tisíc může být najednou stotisícový dluh. A proti němu neuděláte zkrátka nic. Jediné, co je důležité, je dát na vše pozor před podpisem smlouvy.

DALŠÍ PŮJČKY: