Jak nebankovní společnosti vyplácí půjčky?

Rychlé nebankovní SMS online půjčky

Lidé si půjčují peníze již několik set let. Za tu dobu se ale finanční instrumenty a trhy velmi změnily. V dnešní době najdeme na českém finančním trhu velké množství bankovních i nebankovních společností poskytující různé druhy půjček. Dříve byly nejdostupnější pouze bankovní půjčky, ale v dnešní době se velmi rozmohly nebankovní půjčky. A ty jsou již hojně využívané.

Výhod nebankovních půjček je celá řada. Mezi hlavní výhody patří mnohem benevolentnější podmínky, dostupnost, rychlost vyřízení a také rychlost výplaty.

Z hlediska podmínek respektive benevolentních podmínek je nutné se podívat, jaký typ půjčky nebankovní společnost nabízí. Mnohé nebankovní společnosti nabízí půjčky bez nahlížení do registru dlužníků Solus (půjčky bez Solusu), půjčky bez doložení příjmů, půjčky do výplaty apod. Půjčky bez nahlížení do registru jsou velmi oblíbené u problémových klientů. Jedná se o žadatele se záznamem v registru dlužníků z dřívějška, nebo nynější dlužníky. Proto tyto případy nebankovní společnosti přišly s produktem zvaným půjčky pro dlužníky v exekuci, půjčky pro zadlužené nebo obecně půjčky pro dlužníky.

Do problémových klientů, kterým banky neradi půjčují peníze, jsou řazeni důchodci a senioři. Těmto nebankovní společnosti nabízejí produkty zvané půjčky pro důchodce a také půjčky pro seniory.

Jak žádat o půjčky a jak jsou vypláceny?

Žádat o půjčky u nebankovních společností je velmi jednoduché. Po celém internetu najdete společnosti, které nabízí sms půjčky ihned nebo třeba online půjčky ihned. Žádosti probíhají jednoduše pomocí sms zpráv nebo online formulářů na webových stránek těchto společností.

Po odeslání sms zprávy žadatele obvykle kontaktuje obchodní zástupce, který probere potřebné náležitosti. U žádostí o půjčky online je situace mnohem jednodušší. V online formuláři žadatelé veškeré požadované údaje, včetně bankovního účtu a čekají na schválení půjčky. U krátkodobých půjček, které jsou obvykle do 15 000 – 20 000 Kč probíhá schválení do několika minut a peníze jsou ihned odeslány na bankovní účet. Proto se tyto produkty nazývají „minutové půjčky“ případně „půjčky do 10ti minut na bankovní účet„.

Vyplácení půjček obvykle kvůli rychlosti probíhá na bankovní účet (půjčky na bankovní účet), ale můžou být vyplaceny také v hotovosti (půjčky v hotovosti, hotovostní půjčky) nebo na složenku (půjčky na složenku). Je nutno podotknout, že vyplácení půjčky v hotovosti a půjčky na složenku trvá mnohem déle. Až několik pracovních dnů.

Výběr typu půjček je závislý na mnoha charakteristikách a je vždy nutné se dobře rozhodnout, zda využít bankovní půjčky nebo nebankovní půjčky.