Co je překlenovací úvěr a jak funguje?

Rychlé nebankovní SMS online půjčky

Podle statistik je stále více lidí, kteří mají půjčku. Je to dáno tím, že jsou poměrně hojně dostupné. A to jak u nebankovních společností, tak například také u bank. Pokud i vy o půjčce aktivně uvažujete, je dobré vědět, že v nabídce dnes nejsou jenom ty klasické. Nabízené mohou být i překlenovací úvěry. Jak funguje překlenovací úvěr a čím je charakteristický. Překlenovací úvěro jsou charakteristické hlavně tím, že nejsou nijak výrazně aktivně nabízené. To ale neznamená, že nejsou dostupné. Obvykle jsou celkem hojně a také aktivně poskytovány, pokud je člověk opravdu potřebuje. A jaká je jejich specifika? Podívejte se s námi.

Jak překlenovací úvěry vypadají?

Podívejme se nejprve na to, jak mohou překlenovací úvěry vypadat. Dá se říci, že se jedná o půjčky, kde hlavní roli hraje především individuální přístup. Je tedy brán ohled hlavně na to, kolik peněz potřebujete, stejně jako na to, kolik peněz je nabízeno. Roli hraje také to, jaký je hlavní účel použití daných peněz. Od toho se může odvíjet i úroková sazba, nebo celá řada jiných konkrétních podmínek, které jsou se získáním spojené. Obvykle jsou spojené především s bankovním segmentem, ale najít takovou možnost můžete i mezi nebankovními společnostmi. Stačí ji jenom poptat – tedy se na ni zeptat. A jaké jsou hlavní možnosti překlenovacích úvěrů? Podívejte se.

Známé jsou hlavně u hypoték

Pokud se chystáte stavět nemovitost, je velmi pravděpodobné, že se s produktem označovaným jako překlenovací úvěr rozhodně setkáte. Je to dáno tím, že se může jednat o částku, která vám je poskytnuta ještě dříve, než samotná hypotéka. Účelem daného úvěru je v podstatě získat peníze, spojené například s nákupem pozemku. Jakmile je zakoupen, již se může využít klasického ručení a poté už není problém s poskytnutím klasické a běžné hypotéky. Toto je jedna z nejčastějších situací, kdy je překlenovací úvěr nabízen. Nutno říci, že se obvykle jedná o půjčku, která je účelová a je nabízena v přesně takové výši, která je spojena s cenou pozemku. Pokud jde o další parametry, tak platí, že jsou velmi podobné těm parametrům, které má samotná hypotéka.

Kdy dále může být tento úvěr poskytnutý?

Podívejme se společně i na druhou situaci, která může být spojena s tím, kdy jsou překlenovací úvěry konkrétně poskytovány. Pokud máme být konkrétní, tak se jedná hlavně o situace, které souvisí s tím, že nezvládnete splácet svoje půjčky, které aktuálně máte. V takovém případě je třeba komunikovat se svým poskytovatelem a říci mu, že se blíží doba, kdy už nebude ve vašich silách vše zvládnout. Ten vám může buď klasicky snížit splátky, nebo vám poskytne právě překlenovací úvěr. Ten je určený k tomu, abyste dané komplikované období mohli bez jakýchkoliv výraznějších problémů přežít, a díky tomu jste měli jistotu, že nebudete v prodlení se splátkami.

Překlenovací úvěry poskytují například Raiffeisen stavební spořitelna a.s., Česká spořitelna, Českomoravská Stavební Spořitelna (Liška), Wustenrot, Sberbank, Equa bank a další.

DALŠÍ RYCHLÉ PŮJČKY: