Hypotéka České spořitelny – výhody a kalkulačka

Hypotéka České spořitelny - výhody a kalkulačka

Jde o jednu z největších bank v ČR, výhodou je tradice ještě z prvorepublikových dob a silná značka, která nabídne stabilní zázemí. Má tedy rozhodně nejlepší předpoklady k tomu, aby velmi úspěšně participovala i na hypotečním trhu. Jaké jsou její výhody a nevýhody? Samozřejmě, jasným plus je možnost spravovat si většinu věcí online, tedy bez nutnosti osobních schůzek s hypotečním specialistou. Požadavkům doby odpovídá také variabilita splátek, které si je možné snížit nebo také rozložit do delšího časového horizontu. Hypoteční účet je veden zdarma a jeho založení také nic nestojí. A co dál můžeme říci o hypotéce v podání České spořitelny?

Výhodu získá i ten, kdo má účet

Pokud má zájemce vedený účet u České spořitelny, může získat 0,5 % slevu na úrokové sazbě (resp. budete-li splácet právě v ČS), což je rozhodně atraktivní cifra. Ke sjednání hypotečního úvěru stačí jen desetina ceny nemovitosti, každoměsíčně přibude dva tisíce nových klientů s vyřízenou půjčkou na bydlení. Je ale pravda, že vzhledem k ekonomickým faktorům působícím v roce 2022 tento trend nemusí vydržet. Na druhou stranu, hypotéku od ČS využívá v současné době více než 200 tisíc klientů. Rekordním byl hlavně rok 2020, tehdy si hypoteční úvěr dohodlo prakticky na osmdesát tisíc zájemců. Kořeny ČS sahají až do první poloviny 19. století a na důvěře klientů je to opravdu jasně znát.

Česká spořitelna je fenoménem trhu

Pojištění schopnosti splácet je samozřejmostí, délka splatnosti je pak maximálně třicetiletá. Doba fixace? Jeden rok až dvacet let, záleží na mnoha okolnostech a na tahu je také sám zájemce. Co dál můžeme říci o této nabídce? Nechybí hypotéka na bydlení, ale také americká hypotéka. Nabídku okoření i tzv. Hypotéka pro budoucnost. Díky přehledné kalkulačce si už za krátký moment ověříte, jak vysoká bude splátka nebo na jakou výši úvěru můžete dosáhnout. Splácet lze v rozmezí 5 a 30 let, o jeden úvěr se mohou hlásit až čtyři žadatelé (tj. žadatel hlavní a tři spolužadatelé), ručení jinou nemovitostí je také možné, podobný krok často pomůže výrazně navýšit úvěrový limit. A v neposlední řadě, tato nemovitosti nemusí být jen jedna.

Přerušení splátek až na tři měsíce

Můžete si také splátkový kalendář upravit, konkrétně jde o odklad splátek až o celého čtvrt roku, toto lze učinit třikrát po celkovou dobu splácení. Zpracování i první čerpání úvěru je zdarma, nicméně za odhad ceny nemovitosti zaplatíte určitou částku – obecně jde zhruba o pět tisíc korun, přičemž byt je levnější než rodinný dům. Variabilita splácení je sice k dispozici, ale jde o službu, která vyžaduje určitý poplatek, což by některým uchazečům o úvěr mohlo poněkud vadit.

Hypotéka pro budoucnost – o co jde?

Ekologie je důležitou otázkou pro náš každodenní život, právě proto přišla Česká spořitelna s tzv. Hypotékou pro budoucnost. Úspora na poplatcích je až 16 tisíc korun, nabízí se atraktivní dotace s pomocí specialistů, Odhad nemovitosti je zdarma, stejně jako vklad do katastru. O výrazně nižší energetickou náročnost nemovitosti se může postarat i program Nová zelená úsporám, který je určen např. na fotovoltaické panely nebo tepelná čerpadla pro moderní domácnosti. Energetická třída A nebo B není samozřejmostí.
Tedy, ještě jednou – v nabídce je klasická hypotéka, která nabídne financování bytu, domu či stavby nemovitosti, ale také americká hypotéka, díky níž si můžete oproti zastavené nemovitosti dopřát financování prakticky čehokoliv, co si zamanete. Do třetice se pak nabízí Hypotéka pro budoucnost, kde mohou být ve hře i různé státní dotace z programů, co jsou orientované na trvalou udržitelnost.