Hypoteční banka – znáte ji?

Hypoteční banka - znáte ji?

Velmi známá firma, která je ovšem někdy ve stínu českých velikánů. Podle jména ji ale jistě znáte, a to nejen proto, že vlastně patří do portfolia ČSOB. Československá obchodní banka je majitelem a mateřskou společností Hypoteční banky, která sídlí v Radlické ulici na Praze 5 a jejím vrchním představitelem je bankéř Jiří Feix. Začátky HB se datují do roku 1991, tehdy vznikla tato společnost v Hradci Králové. V současnosti dává práci zhruba pěti stovkám lidí.

Jak už sám název napovídá

Hypoteční banka je členem skupiny ČSOB a zaměřuje se hlavně na to, co má přímo ve svém názvu. Tedy na úvěry, které jsou určeny na bydlení, jinými slovy hypoteční. Nezařídí vám osobní běžný účet, neposkytuje spotřebitelské úvěry, nesjednává pojištění a podobné produkty, jde tady jen a pouze o hypotéky. Původně se jmenovala Českomoravská hypoteční banka, v létě 2009 se stala ČSOB jediným akcionářem. Na jaké produkty se zde lze podívat, je připraveno nějaké zvýhodnění pro mladší ročníky a jak vysoká hypotéka zde vlastně může být?

K dispozici je zpracování hypotéky přes internet, základních produktů je celkem pět. Patří sem i tzv. americká hypotéka, která je populárním tématem posledních sezon. Hypoteční úvěr je poskytován do 90 procent ceny nemovitosti, HB je už více než dvanáct let největším poskytovatelem těchto půjček na trhu. Sjednaná úroková sazba je garantována po dobu třiceti dnů. Hypotéka na bydlení je běžným produktem, k dispozici je ale také Hypotéka na úsporné bydlení a také zvýhodněná nabídka pro žadatele mladší 36 let.

Další možností je pak refinancování, které přijde vhod v případě, že plánujete přechod od jiné banky právě k HB. Samotná výše hypotéky je v případě Hypoteční banky stanovena na základě prověření bonity klienta, která nebude vždy stejná. Záleží na mnoha proměnných.

SROVNÁNÍ PŮJČEK: