Havarijní pojištění co kryje + sjednání online

Havarijní pojištění sjednání online

Máte automobil nebo motocykl? Pokud ano, nejenom že byste měli mít sjednané povinné ručení. Zapomínat nesmíte také na to, že je možné sjednat i jinou pojistku. A to havarijní pojištění. To je sice dobrovolné, ale je mnoho dobrých důvodů, proč ho mít. A to nejenom u nových vozů s vysokou hodnotou, kde jenom málokdo chce platit případnou opravu ze své vlastní kapsy. Může se vyplatit i u starších automobilů, jelikož v takovém případě výrazně klesá jeho cena a to znamená, že ročně zaplatíte za pojistku skutečné minimum. Dnes už není problém sjednat si havarijní pojištění online. Jak na to? Na to se společně podíváme.

Sjednáváte si havarijní pojištění online srovnáním (havarijní pojištění kalkulačka)? Víme, co by mělo obsahovat

Nejprve se podíváme na to, co by takové havarijní pojištění vozidel online mělo primárně obsahovat. Naprostým základem je riziko nehody. To je spojeno se situací, že nabouráte. Pokud na vašem voze vznikne škoda, pojišťovna vám ji proplatí. A je jedno, zda jste nabourali do někoho jiného, do domu, nebo jste třeba vylétli za silnice. Dále nezapomínejte také na to, že správná havarijní pojistka myslí i na situace spojené s tím, že vám auto poškodí vandal. I toto můžete řešit jako pojistnou událost. Třetí situace se může týkat rozmarů počasí. Pokud ho poškodí kroupy, povodeň, nebo spadlá větev, měla by se na to pojistka také vztahovat.

Proč sjednávat online?

Důvodů je celá řada. Tím prvním je rozhodně to, že vše zvládnete nejenom kdykoliv, ale také odkudkoliv. Stačí jenom připojení k internetu. Lákadlem je také to, že není nutné jakkoliv velké množství času, jelikož vám může stačit jenom pár minut. Co nesmíme také opomíjet, to je rozhodně i cena takové pojistky. Nejenom, že je havarijní pojištění online sjednané často výhodnější, než to sjednané na pobočce. Nezapomínejte také na srovnávače pojistek, které jsou unikátní hlavně v tom, že si můžete porovnat ceny, díky čemuž není problém mít ochranu, která splní vaše očekávání a bude nejvýhodnější na trhu.

Co by měla pojistka mít?

Podívejme se také na to, jak by mělo havarijní pojištění ideálně vypadat. Kromě nízké ceny nezapomínejte na limity plnění. Ty by měly odpovídat aktuální hodnotě vašeho vozu, což oceníte hlavně při totální škodě. Dále se zaměřte také na spoluúčast. Zde platí, že čím je nižší, tím méně budete platit za škodu, ale tím více vás může stát daná pojistka. Ideální je najít dobrý kompromis. To poslední, na co je dobré hledět, když uzavíráte nejlevnější havarijní pojištění online, jsou různé doplňkové služby. Hitem jsou třeba asistenční služby, díky kterým máte nárok na bezplatnou pomoc, a to vždy, když se stane jakákoliv nehoda, ale i jiný problém na silnicích. Může se jednat třeba o poruchu, o píchlé kolo, stejně jako se může jednat třeba i o to, že vám dojdou pohonné hmoty. Ani to není nic výjimečného.

Havarijní pojištění také uzavřete u České pojišťovny, ČSOB, Allianz a dalších pojišťoven.