Expobank CZ – znáte ji?

Expobank CZ - znáte ji?

Dlouholetá historie, která se začala psát v roce 1991. Ulice Na strži v Praze byla dlouho sídlem banky, která byla v roce 2022 převzata značkou CREDITAS. Expobank CZ vlastnil i ruský podnikatel Igor Kim, jenž měl sídlo na Kypru. Dceřinou společností je potom EAST Portfolio, kde drží Expobank sto procent akcií. Původními zakladateli banky z roku 1991 se stali švýcarští a maďarští bankéři, později byla akcionářem i německá Bayerische Landesbank.

A na jaké trhy se vlastně tato banka úspěšně prosadila? Nebyl to jen ten český, samozřejmě!

Expobank CZ sídlila na Pankráci

Budova Trimaran se stala sídlem Expobank CZ na jaře 2019, později se hlavní pobočka přesunula z Prahy 4 přímo na Václavské náměstí, tedy do samého srdce našeho hlavního města. V roce 2017 Expobank CZ pronikla i na trh v Srbsku, kde působila pod obchodním názvem Expobank Beograd. Poté, co přešel kontrolní balík akcií do správy Igora Kima, původní název LBBW Bank CZ, který si možná znalci bankovní problematiky pamatují, se změnil na Expobank CZ, a.s.

Vlajkovou lodí ExpoBank se stal NEO účet, který bodoval například i ve Finparádě. Jde o běžný účet, jenž v sobě ale nese i výhody, které má účet spořicí, není tedy nutné zakládat oba dva najednou, vše se vejde takzvaně pod jednu střechu. V roce 2016 měla Expobank na dvě stovky kmenových zaměstnanců. Nabízí refinancování půjček i prémiové bankovnictví, věnuje se také korporátu, kde nabízí spolupráci se spolehlivou a důvěryhodnou bankou.

Běžné účty, vkladové produkty, Expobanking, Multicash nebo financování investic, to vše bylo v základní nabídce Expobank po dlouhá léta. Založení účtu zabere jen několik minut a dle informací uvedených na oficiálním webu, třicetiletá tradice na trhu je vidět.

SROVNÁNÍ PŮJČEK: