Equa bank – znáte ji?

Jde o banku, která se dočkala založení už v lednu 1993, ale větší publicity se jí dostalo až v novém tisíciletí, a to i díky oblíbeným TV reklamním spotům. Pod jménem Equa bank působí na trhu od roku 2011, sídlo bychom hledali v Praze na ulici Karolinská. Banka měla v lednu 2022 už celkem přes půl milionu klientů a je tedy jasné, že pozdější spojení s Raiffeisenbank z ní udělalo jednoho z největších hráčů na trhu. Pokud transakce proběhne podle původních plánů, bude Equa bank později zrušena a nabídka spotřebitelům a firmám bude pouze pod hlavičkou Raiffeisenbank.

Sloučení už je na pořadu dne

Equa bank měla na šest stovek kmenových zaměstnanců a její historie je hodně bohatá, původní název IC Banka si přitom asi nikdo nepamatuje. Generálním ředitelem banky je Petr Řehák, další významné postavy jsou Tomáš Dvořák nebo Pavel Sedláček. Původní kód banky 6100 tedy zanikne a bude postupně sloučen s Raiffeisenbank. Ta má kód, jak je jistě jejím klientům dobře známo, úplně jiný – 5500 a ten bude postupně od poloviny listopadu 2022 zaváděn pro všechny běžné účty. Celá fúze by podle posledních zpráv měla proběhnout zcela bezproblémově.

Běžné účty nebo půjčka k dispozici

Když se řekne Equa bank, mnoha lidem se jistě vybaví, že tu existuje nejen Běžný účet, ale také Chytrý účet. Nabídnou výběr ze všech bankomatů v ČR a v zahraničí, je zcela bez poplatků a umožní i placení mobilním telefonem. Mimochodem, nové účty jsou zakládány jen ve spolupráci s Raiffeisenbank, takže i když stále web EB funguje, už si na něm nebude možné založit konto pod názvem této banky. A jak je na tom Equa bank s půjčkami? Nemusíte mít obavy, protože oblíbená Minutová půjčka slibující online schválení do tři minut a nabízející 800 tisíc korun bez nutnosti ručitele a dalších formalit, bude totiž nově nabízena prostřednictvím RB.

Existuje ale i RePůjčka, Autopůjčka a mnoho dalšího. Nabídka Minutové půjčky počítá s předčasným splacením zdarma a zcela bez poplatků, je v rozmezí 5 a 800 tisíc korun, splátkový kalendář je možné nastavit v rozmezí čtvrt roku až deseti let. Splácet tedy můžete i pouhé tři měsíce nebo si splátky lépe rozložit, ať vyhovují potřebám vaší domácnosti. Změna je možná i dodatečně, a to prostřednictvím internetového bankovnictví. Samozřejmostí je i možnost sjednání pojištění k půjčce pro případ nenadálých událostí, tedy když přijde žadatel o zaměstnání, potká jej dopravní nehoda apod.

Hypotéka aneb Equa bank

A co hypoteční úvěry, jsou také k dostání? Jistě, Equa bank je má ve své standardní nabídce, poskytuje tento typ půjčky na 5 až 30 let, minimální částka je 300 tisíc korun. Hypoteční kalkulačka nabídne konkrétní podmínky a dá vám více informací k tématu, které potřebujete k finálnímu rozhodnutí. Podobný produkt se nesjednává každý den, to je jasné!

V neposlední řadě je tu také Equa bank s investicemi a spořením. EB má licenci obchodníka s cenným papíry a nabídne i bankéře s odbornou zkouškou. Začátků ve světě investic se proto nemusí nikdo obávat. Pokud jde o otázku spojenou se spořením, EB nabízí trojici spořicích účtů – HIT, MAX a EXTRA, poslední jmenovaný platí pro zůstatek až do třímilionové hranice. Spořicí účet EXTRA EUR pak umožní zhodnocovat i jinou měnu, než je právě česká koruna. Zbývá ještě pojištění, které má s Equa bank mnoho různých forem.

Celoroční cestovní pojištění nebo pojištění výdajů, případně pojistka týkající se karty a osobních věcí, připraveno je pestré portfolio různých možností. Více než padesátka obchodních míst Equa bank byla také zárukou, v poslední době se začínalo také s velmi oblíbenými vkladomaty. Více než půl milionu klientů na konci éry EB je skvělá vizitka.

SROVNÁNÍ PŮJČEK:
Nevíte jakou půjčku si vybrat? Využijte chytrý srovnávač půjček SROVNÁVAČ RYCHLÝCH PŮJČEK IHNED