Equa bank – recenze, zkušenosti a diskuze

Equa bank - recenze, zkušenosti a diskuze

Equa bank je moderní nízkonákladová banka, která se dříve jmenovala Banco Popolare Česká republika. Přejmenována na Equa bank byla v roce 2011, kdy ji převzala společnost Equa Group Limited. Ta je vlastněna různým finančními fondy. Jak již bylo řečeno, Equa bank je moderní nízkonákladová banka, která nabízí řadu finančních produktů v oblastech jednoduchého, férového a transparentního osobního i firemního bankovnictví a často bývá skloňována s dalšími nízkonákladovými bankami jako je Fio banka, mBank, Zuno bank, Air bank a další.

Velmi oblíbenými produkty této banky jsou vedení účtu kompletně zdarma včetně výběrů z bankomatů, velmi nízko úročené hypotéky s nulovými poplatky, slušně úročené spořící účty (např. termínované vklady), platební karty, pojištění a také relativně levné spotřebitelské úvěry a nulovými poplatky za vyřízení a vedení. Společnost cílí také na klienty konkurenčních bank a nabízí jim mnohem výhodnější refinancování mnohých produktů.

Equa bank má momentálně v České republice 44 poboček a další plánují otevřít pro svých cca 200 000 současných i budoucích klientů.

Pro všechny klienty s účtem a kartou od Equa bank jsou výběry ze všech 4300 bankomatů v ČR zdarma.

Kód banky Equa bank: 6100

Recenze nejoblíbenějších produktů

Běžný účet – běžný účet je nejoblíbenějším produktem, protože všichni klienti mají vedení účtu a výběry ze všech bankomatů v ČR zdarma (za 0 Kč). Transakce mezi účty Equa bank a dalšími bankami zdarma. Běžný účet si můžete založit (otevřít) v českých korunách (CZK), eurech (EUR) i amerických dolarech (USD). Velkou výhodou Equa bank je ukládání peněz na účet na každé pobočce České pošty a velmi propracované internetové bankovnictví v barvách Equa bank je chráněno certifikáty a šifrováním. Přihlásíte se do něj pomocí přihlašovacího jména a hesla a veškeré operace jsou autorizovány autorizačními SMS na předem zvolené telefonní číslo.

Platební karty – ke každému běžnému účtu obdrží klient bezkontaktní platební kartu zdarma. S touto kartou je možné zdarma platit v obchodech i online na internetu.

RePůjčka – produkt zvaný RePůjčka možná znáte z televizních reklam. Jedná se v podstatě o převedení půjčky od stávající banky do Equa bank. Díky nízkonákladovému provozu vám banka nabídne mnohem výhodnější podmínky (například vedení refinancovaného úvěru zdarma a garance snížení úrokové sazby) a veškeré formality s předchozí bankou vyřeší za vás. Schválení RePůjčky obvykle probíhá online do 1 – 2 minut a na pobočce je možné vše vyřešit během jediné návštěvy. Stačí pouze doložit dokumentaci ke stávající nevýhodné půjčce. Obrovskou výhodou je využití RePůjčky pro více nevýhodných půjček, protože každá je refinancována zvlášť za předem dohodnutých podmínek.

Půjčky – úvěry – půjčky respektive úvěry patří také mezi produkty Equa bank. Férovou a transparentní půjčku můžete vyřídit na pobočce během několika minut (minutová půjčka) popř. pomocí online formuláře s tím, že vám veškeré dokumenty přiveze kurýr. U půjčky neplatíte žádné poplatky za vyřízení a vedení půjčky (úvěru). Stačí mít pouze 18 let a pravidelný příjem. Equa bank garantuje stejné podmínky podobu trvání půjčky. Pro žadatele, kteří nejsou občané České republiky má společnost Equa bank dobrou zprávu, půjčky poskytuje i jim.

TV spot Equa bank

Equa bank patří momentálně mezi nejlepší bankovní společnosti v České republice a díky férovému jednání si získala plno spokojených klientů. Dle průzkumů nejvíce klientů, kteří přichází do Equa bank odchází od klientsky největší ale momentálně nevýhodné České spořitelny