Co o vás prozradí registr dlužníků Solus?

Solus - centrální registr dlužníků k nahlédnutí

Často se o tom mluví, ale mnoho lidí možná neví, o co přesně jde. Přitom registr dlužníků zvaný Solus je velmi zajímavým systémem, který se vyplatí znát. Ale zase není vůbec dobré se v něm ocitnout. Když si chcete vzít úvěr, tak se záznamem v registru dlužníků většinou neuspějete.

Jsou sice i některé společnosti, které nabízejí půjčky bez nahlížení do registru dlužníků Solusu, ale je jich málo a poplatky a úroky jsou u nich poměrně vysoké. A není se čemu divit. Nezajímají je totiž dluhy ani exekuce klienta, nechtějí často znát ani jeho příjmy – zkrátka mu půjčí a chtějí za to riziko více zaplatit. Průšvih přichází, pokud klient nesplácí ani tuto novou půjčku – pak je jeho dluh často předán vymahačské společnosti nebo exekutorům.

Registr prozradí vše

Jak asi tušíte, registr dlužníků je národním informačním systémem, ve kterém se dají vyhledávat nesplacené dluhy různých osob, ale i firem. A nemusíte proto chodit po úřadech, vše funguje online, takže do registru může nahlížet každý. Zájemci o půjčky mají proto smůlu, protože si jejich škraloupy každý hned dohledá. V databázi dlužníků Solus je navíc několik kategorií a nabízí různé služby i lidem, kterým někdo dluží. Pomáhá s návrhy na konkurs, nabízí upomínkovou korespondenci, ale třeba i potvrzení o bezdlužnosti. A vede i takzvanou Černou knihu, ve které se zřejmě nechce ocitnout vůbec nikdo.

Reference o podvedených

V registru se často ocitnou ti, kteří využijí takzvané rychlé půjčky, ale pak ji nezvládnou nebo nechtějí splácet. A celkově je tam dost klientů různých společností, kteří si vzali nebankovní půjčky, ale pak zjistili, že úroky, RPSN a další skryté poplatky je naprosto zničí. Jenže na odstoupení od smlouvy už je pak pozdě. A v případě nesplácení jsou hned na černé listině. Do registru dlužníků o nich přitom může i kdokoliv napsat, že jsou nesolidní a podělit se o svou špatnou zkušenost. A kdokoliv pak takového dlužníka snadno dohledá, a to včetně osobních údajů. Což ho v budoucnu poškodí ještě víc, protože si už navždy nese cejch nespolehlivosti a neschopnosti splácet.

DALŠÍ PŮJČKY: