ČMSS Liška – úvěr se zajištěním nemovitosti

ČMSS Liška - úvěr se zajištěním nemovitosti

Liška nebo také Českomoravská stavební spořitelna. Názvy, pod kterými si široká veřejnost obvykle pamatuje legendární nabídku z devadesátých let minulého století, mohou být určitě velmi různorodé. Výhod je zde několik, tedy kromě té, že můžete mít smlouvu s opravdu zavedenou společností, jež má na trhu velmi dlouhou tradici.

Kolik si můžete půjčit a jaké jsou alternativy? ČMSS je oblíbenou značkou, kterou určitě zná naprosto každý, nabízí kromě jiného klasické stavební spoření, pojištění i účty Plus Konto nebo Premium Konto. Pojďme se podívat blíže na úvěr se zajištěním nemovitosti.

Přinejmenším padesát tisíc, horní hranice v milionech

Úvěr se zajištěním nemovitosti ČMSS může trvat devět měsíců, ale i třicet měsíců, tedy prakticky dva a půl roku, takové jsou nastavené mantinely, pokud jde přímo o splátkový kalendář. A o jak vysokou sumu můžete konkrétně žádat? Ta nejnižší možná činí padesát tisícovek, ta nejvyšší pak rovných deset milionů korun, záleží pochopitelně také na ocenění zastavované nemovitosti, které nelze přesně dopředu hádat – zde napoví až znalec. Roční úroková sazba začíná na hranici 2,69 %, což je v dnešní době cifra, která asi nikoho nepřekvapí a oproti jiným bankám je spíše stále vysoká.

Tisíc korun za poskytnutí úvěru a za jeho správu pak dalších 360 Kč ročně, což je částka vpravdě symbolická, ale jiné subjekty si takové poplatky vůbec neúčtují. Například schválení půjčky je ale zcela zdarma. Úvěr se zajištěním nemovitosti ČMSS je možné sjednat nejen online, ale i na pobočce nebo telefonicky. OSVČ předloží daňové přiznání, zaměstnanci doklad o příjmu – v podobě výplatní pásky nebo výpisu z účtu, bonitu je totiž nutné v každém případě řádně ověřit, jak vyžaduje i nynější platná legislativa.

SROVNÁNÍ PŮJČEK: