Cestovní pojištění

Cestovní pojištění

Cestovat není nutné jenom v rámci naší země, jelikož dnes je možné podívat se i do zahraničí. Je to poměrně levné a lákadel je více než dost. Na co je ale dobré při cestě za hranice myslet, to je pojistná ochrana. Ta nese název cestovní pojištění, a pokud se na ni podíváme blíže, je třeba říci, že se sice jedná o dobrovolnou pojistku, ale na stranu druhou musíme říci, že je velmi doporučovaná, jelikož dokáže mnoho peněz ušetřit. A jak taková cestovní pojistka může vypadat? Může nabídnout asistenční služby v zahraničí, právní pomoc, ale i pojištění storna, stejně jako celou řadu jiných drobností. Nás však primárně zajímá to hlavní a nejdůležitější, na čem většina takových pojistek přímo stojí. O co jde? Podívejte se s námi.

Pojištění léčebných výloh

První a povinnou součástí každého cestovního pojištění jsou léčebné výlohy. Jedná se o situace, kdy pojišťovna může hradit veškeré konkrétní výdaje, které se týkají lidského zdraví. Konkrétně se může jednat třeba o lékařská ošetření, ale jít může i o nutné převozy, o medikaci, nebo řadu dalších věcí. Nutno říci, že náklady na lékařskou péči mohou jít třeba i do milionů korun. Ten, kdo cestovní pojištění nemá, musí dané služby platit ze svého. Ten, co pojistku má, se může spolehnout na svou pojišťovnu. Cena této základní ochrany může vyjít na několik málo korun za jeden den v zahraničí. Záleží ale hlavně na konkrétní destinaci, stejně jako záleží na pojistných limitech, nebo i na cenové politice pojišťovny.

Pojištění zavazadel

I to může cestovní pojištění nabídnout, a to jako doplňkovou službu. Už název celkem dobře napovídá, že budou ochráněna zavazadla, která se do zahraničí berou. Daná pojistka může nabídnout finanční kompenzace v celé řadě situací. Ty se mohou týkat třeba ztráty na letišti, nebo toho, že jsou zavazadla odcizena z hotelu, nebo jsou ukradena jinde. V takovém případě je možné danou ztrátu jednoduše nahlásit jako pojistnou událost a škody budou proplaceny. Nezapomínejme také na to, že u klasických zavazadel to nekončí, jelikož stejně tak může být pojištěna třeba sportovní výbava. Typickým příkladem jsou lyže, nebo golfové vybavení.

Pojištění odpovědnosti

Velmi zajímavá součást cestovních pojistek. Je spojena s osobou, která se pojišťuje. O co se jedná konkrétně? Jde o ochranu, která souvisí se způsobenou škodou. A to jak na majetku, tak i škodou na zdraví. Pokud je někomu způsobena a chce ji uhradit, může na řadu přijít právě pojišťovna. Ta způsobené škody proplatí. Kolik to bude, už záleží na konkrétní pojišťovně a pojistných podmínkám. Dané rozšíření se může hodit v podstatě kdykoliv. Zajímavostí je, že takto lze ochranu rozšířit třeba i na domácího mazlíčka, nejčastěji potom psa, který s vámi do zahraničí může cestovat.

Cestovní pojištění nabízí například Česká pojišťovna, Generali, Alianz, Kooperativa, AXA, VZP a další.