Československá obchodní banka (ČSOB) – znáte ji?

Československá obchodní banka (ČSOB) - znáte ji?

Klasika, která už má v našich zeměpisných šířkách výborný zvuk po celé generace. Dnes už ale tento název nefrčí, mnoho lidí už spíše používá zkratku ČSOB. Jde o tradiční značku, která se přizpůsobila novým podmínkám a umí zaujmout i mladou generaci. Založena byla už v šedesátých letech, stalo se tak 21. prosince 1964 a dodnes je na silně konkurenčním bankovním trhu jednou z nejatraktivnějších. Sídlo bychom hledali v Radlické ulici na Praze 5. Nejvyšším představitelem ČSOB je John Arthur Hollows, mezi dceřiné společnosti se řadí třeba Hypoteční banka nebo ČMSS, velký favorit ve světě stavebních spořitelen.

Přes osm tisíc stálých zaměstnanců

Československá obchodní banka je na trhu premiantem a nebýt pozice České spořitelny, která je budovaná už dlouhé roky, zřejmě by brala po zásluze první příčku v pořadí oblíbenosti. Pro ČSOB pracuje už přes osm tisíc lidí, což z této značky dělá v bankovním sektoru jednoho z největších zaměstnavatelů. Počet klientů přesahuje čtyři miliony, a to tehdy, pokud započítáme i další dceřiné společnosti. Zahrnuty jsou sem i desítky tisíc zástupců menších a středních firem, ČSOB má přes dvě stovky poboček a klientela může využít i obchodní místa ČP. Výhodou je pro klienty banky s modrým logem také pestrá síť bankomatů, kterých je v současné době přes tisíc. Majitelem ČSOB je nyní KBC Bank, což je i na českém trhu dlouhé roky dobře zavedená belgická značka.

Pestrá paleta bankovních produktů

Jeden z lídrů českého trhu nabízí všechny služby, které by se od něj daly očekávat. ČSOB začíná s běžnými účty, jejichž portfolio zahrnuje Plus Konto a Poštovní účet, které nabízejí vedení konta zdarma a také možnost online sjednání těchto produktů. Připraven je ale i účet pro studenty nebo seniory od 58 let věku, účet, jenž je připraven pro živnostníky a také Premium Konto, s nímž lze vybírat po celém světě s kartou Visa bez poplatků a jehož součástí může být také účet ve vybraných světových měnách.

Podobně jako má Česká spořitelna George, je v této bance zavedeno už delší dobu tzv. ČSOB Smart. Lze si z něj řídit všechny bankovní produkty najednou, která máte v rodině ČSOB sjednány a výhodou je i případná pomoc virtuální hlasové asistentky Kate. Služby je možné sjednat přímo v rámci aplikace, odpadá tedy docházení na pobočku. Mobilní bankovnictví této banky využívá více než 600 tisíc lidí a počet neustále narůstá, byť jistě ne tak strmě, jako v předchozích letech.

ČSOB a její nabídka půjček

Konsolidace půjček, ale i Půjčka na cokoliv, která začíná na hranici 20 tisíc korun a končí na 800 tisících. Splátkový kalendář si lze rozložit od 1 do 8 let. Nabízí se i půjčka určená na úsporné bydlení (tedy například zateplení nebo solární panely) nebo pořízení automobilu. Půjčka na bydlení zaručí až jeden milion korun bez nutnosti zajištění.

Vybrat si lze i mezi pojištěním

ČSOB nabízí také pojistky, začíná s cestovním pojištěním, kde nabídne velkou slevu při sjednání online, pojistí ale i vozidlo, domácnost a stavbu, další variantou je pak velmi oblíbené tzv. pojištění odpovědnosti. V širokém portfoliu nechybí ani pojištění internetových rizik a také velmi komplexní životní pojistka. Nabídku pro drobné střadatele reprezentuje termínovaný vklad, stavební spoření a doplňkové penzijní spoření, prim hraje i dnes vkladní knížka. ČSOB nabízí pravidelné investování už od 500 Kč měsíčně, v nabídce jsou i podílové fondy a všestranné investiční poradenství. A hypotéky? Ano, i na ty se myslí. V základní nabídce je hned několik produktů, platí to nejen pro nákup nemovitosti, ale i samotnou výstavbu. Někdo chce také bydlet v rodinném domku, že?

SROVNÁNÍ PŮJČEK: