Českomoravská stavební spořitelna – znáte ji?

Českomoravská stavební spořitelna - znáte ji?

Značka, kterou zná v naší zemi snad každý! Přesně tak by šlo v krátkosti popsat Českomoravskou stavební spořitelnu, projekt s dlouholetou tradicí už z devadesátých let minulého století. Co vše se skrývá pod tímto názvem? Pokud jde o spoření, určitě znáte červené cihly a roztomilou lišku, která provázela reklamou na tuto značku. V roce 2020 se ale ČMSS přejmenovala na ČSOB Stavební spořitelnu. Lišák zůstal, stejně jako parametry, díky kterým si získal hlavní produkt oblibu tisíců drobných střadatelů. Sídlo je v Praze 5 na Radlické ulici, mateřskou společností je podobně jako u ČSOB samotné belgická KBC Bank.

Drobní střadatelé si značku oblíbili

Za první čtvrtletí roku 1993 se přiblížila hranici sta tisíc klientů, což bylo rekordní číslo a na přelomu tisíciletí měla mezi stavebními spořitelnami více než padesátiprocentní podíl na trhu. V současnosti stavební spoření s dřívější ČMSS, dnešní ČSOB Stavební spořitelnou, stále nabízí státní podporu až v hodnotě dvou tisíc korun ročně, nevyžaduje vstupní poplatek a znamená spoření bez rizik, neboť vklad je vzhledem k nastavení české legislativy pojištěný. Měsíčně je možné spořit od 500 Kč až do deseti tisícovek, doba spoření se může pohybovat mezi šesti a dvanácti roky. Založení je možné díky propojení bank i přes ČSOB Internetbanking. Stavební spoření, které je určené i pro dětské klienty, ale i doplňkové penzijní spoření, to jsou dvě z možností, co se dají označit jako vlajková loď ČSOB Stavební spořitelny.

Na družstevní bydlení je připraven úvěr až 2,5 milionu a na rekonstrukci či koupi nemovitosti bez zajištění až půl druhého milionu, taková je řeč čísel, pokud jde o úvěry ČSOB SS. Samozřejmě jsou zde k dispozici i úvěry se zajištěním, tady záleží na bonitě klienta. Lhůta splatnosti může v tomto případě být až třicetiletá. Další jsou k dispozici spotřebitelské úvěry, které mají hranici na 800 tisících korunách s tím, že mohou být spláceny až osm roků.

Několik různých forem pojištění

I když je značka ČSOB Stavební spořitelny určena spíše drobným střadatelům, na pojištění se zapomínat nesmí, je také pevnou součástí nabídky. K dispozici jsou tři základní varianty, konkrétně pak jde o autopojištění, pojištění odpovědnosti a také životní pojistku. Právě životní pojištění Nás život slibuje vyřízení pojistné události do pěti dnů, bezplatnou asistenční službu a také možnost daňových odpočtů.

Pojištění Naše auto je velmi atraktivní

Týká se mj. také adrenalinových sportů a za zdravý životní styl dostanete slevu. To pojištění majetku a odpovědnosti nabízí například každý rok bez škodní události tříprocentní bonus k pojistnému. Plnění spojené s vandalismem dostanete i tehdy, když nebude odhalený pachatel. Dále v případě neobyvatelného bytu či domu budete mít hrazené výdaje spojené s ubytováním, a to až do hranice padesáti tisíc korun. To vše jsou výhody, které přináší ČSOB oproti konkurenci. Znáte také pojištění s názvem Naše auto? Má vysoko posazené limity, až do výše dvou set milionů korun. Asistenční služby jsou připravené nejen v ČR, ale také v cizině.

A účty? Jistě, i ty jsou u této stavební spořitelny. Plus konto, Plus konto pro děti nebo Premium konto, tak zní názvy v základní nabídce, samozřejmě jde o věc, která byla umožněna právě propojením s ČSOB. Bezplatný výběr z tisíce bankomatů této značky, platební karta a další zajímavosti, jako například ČSOB Drobné. Výhodou ČSOB Stavební spořitelny je i pestrá síť klientských míst, více než dva tisíce finančních poradců je připraveno vám kdykoliv pomoci a poradit. Jednotlivé poradce si velmi snadno najdete přes spořitelní web.

SROVNÁNÍ PŮJČEK: