Česká spořitelna – půjčka

Česká spořitelna - půjčka

Má tradici ještě z dob, kdy nikdo ze čtenářů těchto řádků ani nebyl na světě. A tahle tradice rozhodně zavazuje, protože jde stále – i přes značnou konkurenci – o jednu z největších a nejstabilnějších českých bank, ke které se obracejí s důvěrou nejen firmy, ale i jednotlivci, senioři, OSVČ, zaměstnanci a studenti. V základní nabídce nechybí osobní a firemní účty, ale rovněž také různé formy hypotéky a spotřebitelské úvěry. Kolik si můžete s Českou spořitelnou půjčit a jak dlouhý by mohl být splátkový kalendář?

Spoření, investování, ale také řešení pro domácnost

Česká spořitelna má zkrátka pro každého něco, kromě konsolidace půjček a kreditních karet vám může poradit s investováním nebo spořením. A kolik vlastně nabízí půjčka Česká spořitelna? O jak velké částce lze mluvit? V první řadě je třeba říci, že online řešení je prioritou i pro tuto banku, takže nemusíte zdlouhavě jednat na pobočce s makléřem mezi čtyřma očima. Nanejvýš sem dojdete doladit podrobnosti, které jste si předjednali už přes internet.

Půjčka Česká spořitelna startuje už na dvou tisících korunách, ale může klidně vyšplhat až do milionů, samozřejmě za předem stanovených podmínek. Splátkový kalendář si můžete nastavit podle sebe a v případě, že budete v pořádku a včas splácet, aniž byste se zpozdili, můžete se těšit na odpuštění některých splátek – hovoří se až o patnácti. Znamená to v zásadě jedno jediné, a sice nižší úroky, méně plateb, rychlejší splacení celého úvěru. A to si jistě každý žadatel o podobnou půjčku nechá líbit, že?

Nejste klientem České spořitelny? To nevadí

Podmínkou není to, abyste byli dosavadním klientem ČS, ale samozřejmě jde o jistou výhodu, která vám jen pomůže, zvláště pokud jde o vyšší částku. Menší úvěr si ale můžete dohodnout i v případě, že nejde o vaši banku číslo jedna. Půjčka Česká spořitelna nabídne malou půjčku mezi 2 a 20 tisíci korunami, kde se může splátkový kalendář rozložit až do čtyřletého období. Mimořádnou splátku získáte zdarma, samotné čerpání je také zcela bez poplatků, jak je dnes dobrým zvykem snad v každé bance. A pojištění schopnosti splácet je snad u každého podobného úvěru samozřejmě v základní nabídce, je pak jen na žadateli, zda využije takové možnosti či nikoliv.

Za jistých okolností lze půjčit až dva a půl milionu korun, zde je však nutné poněkud delší jednání, než u relativně malých částek v řádu jednotek nebo desítek tisíc. Odklad splátek nebo změna jejich výše jsou bez poplatků, ale pojištění už samozřejmě zdarma nebude – například v případě úvěru nad 125 tisíc korun je soubor pojistky Plus – kdy se hovoří o ztrátě práce, dlouhodobé pracovní neschopnosti, invaliditě či úmrtí – jedenáct procent z výše měsíční splátky. Kompletní ceník podobných doplňkových služeb ale najdete na oficiálním webu. Totéž platí o možných reprezentativních příkladech. Požádejte o pomoc kalkulačku, která vám spočítá úrokovou sazbu, délku splácení a další důležité věci kolem úvěru, o který byste rádi zanedlouho požádali. Na pobočce je pak možné žádat až o 2,5 milionu.

Shrňme si ještě jednou všechna čísla

Půjčit si tedy můžete, alespoň při sjednání online, částku v rozmezí dvou tisícovek a jednoho milionu, přičemž lhůta splatnosti je mezi 1 a 10 roky, respektive 12 a 120 měsíci. Úroková sazba začíná na necelých pěti procentech, půjčka Česká spořitelna bude propočítána v závislosti na řadě různých proměnných, jde totiž o bonitu klienta a tzv. scoring, zvláště u vyšších částek. Správa úvěru je zdarma, budou se ale prověřovat registry a samozřejmě nelze půjčit nezaměstnaným. Pokud máte svůj účet u ČS už delší dobu, máte u velkých úvěrů dobrou výchozí pozici. Pokud ale půjde o opravdu velkou sumu, tedy nad milion korun, je prověřování bonity velmi důkladné a často je namístě ručit nemovitým majetkem, tedy bytem či domem v osobním vlastnictví.

SROVNÁNÍ PŮJČEK: