Česká spořitelna – znáte ji?

Česká spořitelna - znáte ji?

Dnes již klasická banka, která vychází z tradice ČS, která byla založena už krátce po napoleonských válkách. Od přelomu tisíciletí je značka České spořitelny pevně spjatá s finanční skupinou Erste Group, má tedy silné zázemí v Rakousku. V ČR je jasně největší bankou, sídlo má na Praze 4 v ulici Olbrachtova 1929/62, pobočky najdeme po celé republice. Lídrem banky je Tomáš Salomon, úspěšný bankéř a investor, jenž v minulosti získal ocenění Bankéř roku. Česká spořitelna se přizpůsobuje modernímu trhu a hledá nové možnosti. Jednou z nich je třeba bankovní aplikace s názvem George, která nahradila někdejší Servis 24.

Na tuzemském trhu má nejdelší tradici

Když se řekne Česká spořitelna, bude snad každý občan ČR vědět, o čem se mluví. Červené logo na modrém pozadí, počet klientů přesahující čtyři miliony, deset tisíc zaměstnanců a čtyři stovky poboček, taková jsou čísla, která se s moderní ČS pojí. Jde o banku, která nabízí účty, spoření nebo půjčky nejen fyzickým osobám, ale i podnikům, městům a obcím, mnohé firmy u ní vedou svůj účet. Česká spořitelna má k dispozici na osmnáct stovek moderních bankomatů (tato síť je v ČR vůbec nejrozsáhlejší), bankovnictví využívá každý den více než půl druhého milionu klientů. Vydány jsou více než tři miliony platebních karet k různým formám účtu.

Nabízí nejenom běžný účet

Samozřejmě, běžný účet je vlajkovou lodí České spořitelny, ale zajímavých produktů si tady můžete sjednat mnohem více. K dispozici je Dětský účet, tedy produkt pro náctileté a dosud nezletilé osoby, ale i Studentský účet, jenž je pro kategorii 18+. Nechybí i možnost účtu vedeného v cizí měně nebo určeného pro seniory. Internetové bankovnictví George nabídne mj. výběr z bankomatu skrze QR kód a další moderní služby. Je zcela zdarma a bez přímých poplatků, jak je v moderní době zvykem na bankovním trhu.

Půjčky, konsolidace půjček, ale také v minulosti velmi populární Úvěr od Buřinky, to jsou další produkty, které čekají na zájemce u ČS v oblasti úvěrového trhu. Získat můžete i půjčku na družstevní byt nebo úvěr ze stavebního spoření. Samozřejmostí jsou pak hypotéky, které má již sjednáno více než 200 tisíc klientů. Americká hypotéka nebo refinancování stávající hypotéky je také k dispozici, více informací pak získáte při sezení s makléřem na pobočce.

Spoření aneb myslí se na vše

Česká spořitelna má mj. připravenu dětskou vkladní knížku a sází tedy na osvědčenou klasiku, k dispozici je i klasické stavební spoření nebo tzv. doplňkové penzijní spoření. ČS má i své investiční centrum, kde mohou investovat fyzické osoby i firmy – investiční produkty v podobě otevřených podílových fondů, zlata, nemovitostí a podobně jsou už připravené, stejně jako např. dluhopisy. V neposlední řadě se nabízí služby určené přímo pro bytová družstva nebo SVJ, ale například i různé neziskové organizace.

Velmi pestrá nabídka pojištění

Česká spořitelna nepočítá jen s klasickými finančními produkty – osobní konto, půjčka, hypotéka a spořicí účet – ale má k dispozici i cestovní nebo životní pojištění, pojistí vozidlo, osobní věci nebo domácnost, k dispozici je též pojištění schopnosti splácet úvěr. Samotný počet klientů ČS je velmi stabilní, i když v porovnání s posledními dekádami klesl. Pokud je dnes 4,5 milionů aktivních klientů, v roce 2003 jich bylo 5,5 milionu, v roce 2009 pak 5,27 milionu. Celkové číslo tedy klesá, a to i díky zakládání nových bank jako Fio, Air Bank a podobně. Česká spořitelna je však stále v mnoha ohledech jedničkou na trhu. A dá se předpokládat, že to tak vydrží i do dalších let, i když se celý finanční trh neustále proměňuje a hledá nové cesty.

SROVNÁNÍ PŮJČEK: