Česká průmyslová zdravotní pojišťovna – znáte ji?

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna - znáte ji?

Funguje už třicet let a nabízí zázemí stabilní pojišťovny. Klientů má ČPZP skutečně hodně, v roce 2021 celkový počet přesáhl hranici 1,3 milionu a odpovídá tomu i počet poboček v ČR, kterých je v nynější době připraveno hned 108. Dnešní sídlo České průmyslové zdravotní pojišťovny bychom našli v Ostravě – Vítkovicích v Jeremenkově ulici. V preventivních programech je připraveno až 1 000 Kč pro dospělé, o pětistovku více pro děti a dárci krve mohou čerpat až 6 000 Kč. K dispozici je jednoduchá registrace online a možnost komunikace s pojišťovnou i přes tzv. elektronickou přepážku. A co dalšího můžeme o této pojišťovně říci?

Úhrady v řádu desítek miliard korun

Za zdravotní služby v roce 2021 bylo ČPZP uhrazeno prakticky 44 miliard korun. Pobočky České průmyslové zdravotní pojišťovny jsou častěji zastoupené ve Slezsku nebo na Moravě. Obecně platí, že česká síť funguje také, ale současně nenajdete pobočku v každém z bývalých okresních měst. Jindřichův Hradec, Chomutov, Znojmo nebo Jihlava a Liberec svou pobočku mají, ale Mladá Boleslav, Benešov nebo Příbram už nikoliv. Generálním ředitelem ČPZP je Petr Vaněk, pozici tiskové mluvčí pak zastává Elenka Mazurová. Klienti mají k dispozici i přihlášení přes Bank ID, kterým vše podstatné vyřeší jednoduše a z pohodlí domova. Existuje také informační linka 810 800 000, při jejím využití ale musíte počítat s částečným zpoplatněním.

Mobilní aplikace je velkou výhodou

České průmyslová zdravotní pojišťovna nabídne zdraví přímo v mobilu, jinak řečeno, k dispozici je tady pro klienty i propracovaná mobilní aplikace. Ta je také k dispozici nejen v Google Play, ale také na App Store. Kód této pojišťovny je 205, patří do TOP 3 v republice. Jak jsme si již uvedli, má přes milion stálých klientů a její vznik se datuje do 1. prosince 1992.