Bezkontaktní platební karty

Bezkontaktní platební karty

Používat platební karty je dnes něco naprosto běžného. Ostatně i proto dává většina bank na našem trhu ke svým účtům platební karty zcela zdarma. S těmi můžeme nejenom vybírat v bankomatech, ale můžeme pomocí nich platit také online, stejně jakou obchodníků. Zcela unikátním typem jsou poté bezkontaktní platební karty.

Ty sice existují pouze pár let, ale za tu dobu si již dokázaly získat velké množství spokojených uživatelů. Proč? Jelikož fungují naprosto dokonale.

V čem jsou bezkontaktní platební karty tak zajímavé?

Stačí se podívat právě na to, jak taková bezkontaktní karta konkrétně funguje. Zatímco u těch běžných karet se neobejdeme bez nutnosti vložit kartu do terminálu a namačkat PIN, u této možnosti to nutné není. Tu stačí k terminálu jenom přiložit a během vteřiny je potřebná transakce provedena. Dodat však musíme to, že se jedná primárně o transakce v řádech několika stokorun. Na menší nákupy bez hotovosti jsou tak bezkontaktní platební karty ideální volbou. Nezapomínejme ale ani na možnost platit s nimi nákupy o něco větší. Jenom je třeba počítat s tím, že se už neobejdete bez zadávání PINu. Přesto je tato forma stále rychlejší, než běžné placení pomocí vložení do terminálu.

Nejenom ve formě klasické karty

To nejběžnější, s čím se dnes můžeme setkat, to jsou klasické bezkontaktní platební karty. Ty na první pohled téměř nerozeznáme od standardní karty, která tuto technologii nepodporuje. Poznávacím znakem je drobná ikona bezkontaktního placení. Ne vždy ale mohou existovat jenom v této formě. Mnoho bank totiž dokáže nabídnout ještě rozšiřující formát, kterým je bezkontaktní platební nálepka. Ta je alternativou standardní karty. Stačí si ji nalepit třeba na váš mobilní telefon a následně není problém přiložit k terminálu právě ten. Jednoduše, rychle a efektivně. I to je cesta, jak platit rychle a hlavně snadno.

DALŠÍ PŮJČKY: