Air Bank – znáte ji?

Air Bank - znáte ji?

Vlétla do rodiny tuzemských bank jako velká voda a stala se lídrem v určování trhu. Přišla s řadou novinek, každý zná její reklamy a stojí za ní silný zakladatel PPF Group. Když se řekne Air Bank, mnoho lidí ví, co si přesně představit. Založena byla v květnu 2011, sídlí v Praze na Evropské ulici a majitelem je společnost Home Credit. Air Bank má v současnosti na tisíc zaměstnanců a patří k největším bankám u nás. V závěru roku 2018 zde bylo otevřeno na 750 tisíc běžných účtů. Bankomaty jako první umožňovaly výběr konkrétních bankovek nebo přinesly i tzv. bezkontaktní výběr. To ale nejsou jediné novinky v podání Air Bank. Pojďme si tuto oblíbenou banku trochu lépe představit.

Běžný účet je doménou Air Bank

Aplikace do smartphonu My Air, internetové bankovnictví, to vše propracované a plně k dispozici novým i stávajícím klientům. Air Bank má běžný účet, který je veden zcela zdarma a bez podmínek. Nabízí i cashback za nákupy kartou v různých obchodech, to je ale praxe, v níž už není AB jediným nováčkem na českém trhu. Banka roku 2019 přináší i spořicí účet se zajímavým úročením, které je ale ohraničeno 250tisícovým vkladem. Až do milionu je pak ale úročení pořád na podmínky českého trhu velmi slušné. Přes 370 bankomatů po celé ČR aneb výběr zdarma, totéž platí u více než šesti tisíc vybraných obchodníků. Air Bank nabízí účet pro děti starší osmi let, který můžete založit i z pohodlí domova. V My Air čekají obálky, můžete mít absolutní přehled nad svými výdaji.
Banka, které dominuje černá a zelená barva, je také velmi dobře připravena obstát v konkurenci úvěrového trhu. Dva měsíce splátkových prázdnin, pojištění půjčky a vše bez poplatků, což znamená i předčasné splacení bez jakýchkoliv sankcí. S Air Bank si lze půjčit sumu v rozmezí 5 000 Kč a 1,2 milionu korun. Doba splatnosti je mezi 6 a 120 měsíci, je tedy možné tento produkt po dohodě splácet až deset let. V nabídce nechybí ani klasické převedení půjček a možnost kontokorentu, a to i ze smartphonu.

Hypotéka přehledně a rychle

Hypotéka z pohodlí domova, s pojištěním provázeným slevou ročního úroku o 0,15 % a dalšími výhodami, přesně tak dnes cílí na své nové klienty Air Bank. Díky Chytré rezervě je možné ušetřit na úrocích, podobným způsobem přistupuje k hypotékám i konkurenční Fio banka. V současnosti je nabízená délka fixace úrokové sazby 5, 7 a 10 let. Samozřejmostí je pak i varianta převedení hypotéky z jiné banky, stačí se domluvit se specialistou.

Investice a spoření aneb Air Bank

Zajímá vás, jak je možné s touto bankou vkročit do světa investic? Snadná pomoc, stačí se jen informovat! Skrze Air Bank je možné využít službu Zonky Rentiér, kde lze investovat až 20 roků a s hodnotou prvního vkladu již 10 000 Kč. Investice Portu pak spolupracuje s tzv. chytrými technologiemi a umožní vám zajímavý start ruku v ruce s umělou inteligencí. Podílové fondy nebo doplňkové penzijní spoření jsou též součástí základní nabídky Air Bank. V neposlední řadě je tu spořící účet, s nímž v závěru roku 2022 lze spořit až s 5 % úrokovou sazbou.

Pojištění má tady široké možnosti

Chcete se pojistit? Jde to také s Air Bank! Cestovní a osobní pojištění, ale i pojištění týkající se schopnosti splácet – tedy pojištění půjčky a v neposlední řadě i hypotéky, což jsou u Air Bank dva různé produkty. V roce 2022 dosáhla Air Bank milionu klientů, má mnohem širší nabídku hypotečních úvěrů a nově je možné založit účet už osmiletým. Virtuální asistentka Aneta v mobilní aplikaci nebo na webu Air Bank sdělí mnohem více informací, pokud máte dodatečné otázky. Je pravda, že Air Bank je bankovním domem, který jde v rytmu doby.

SROVNÁNÍ PŮJČEK: